Degustacijos

Vyno degustacijos Palangoje


VYNO DEGUSTACIJA

Privačios vyno degustacijos. Degustaciniai vakarai

Esate itališko vyno, itališko maisto ar Italijos mylėtojai? Norite sužinoti skirtingų Italijos regionų vynų ir patiekalų subtilybes?
Visa tai ir daugiau galite sužinoti, užsisakę privačią degustaciją. Degustacijas organizuojame Palangoje!
“Vyno uoga” pasirūpins, kad degustacijos vakaras virstų tikra kelione po Italiją. Degustacijos metu ragausite penkis skirtingų rušių vynus ir išmoksite juos įvertinti. Sužinosite apie skirtingus vyno gamybos metodus ir kiekvieno gamintojo išskirtinius ypatumus viso gamybos proceso metu. Kiekvienai vyno taurei parinksime tipišką itališką maistą, padedantį atskleisti vyno charakterį.
Degustaciją praves someljė iš Italijos ir pasidalins savo įspūdžiais, dirbant glaudžiame ryšyje su vyno gamintojais.

Privačios degustacijos vakaras idealus kiekvienai šventei svęsti: gimtadieniams, šiltiems pasisėdėjimams su draugais ar įmonės kolektyvu.

Degustacijos trukmė: apie 2 valandos.
Kaina derinama individualiai pagal asmenų skaičių ir pasirinktus vynus.


Degustavimo subtilybės


Degustuoti vyną – reiškia išmokti po truputį jį pažinti ir suprasti. Degustacijos dėka išmokstame atskirti skirtingus kvapus, aromatus, skonius. Atpažįstame kvapus, kurie mus nuneša į atsiminimus, atkuria patirtus jausmus ir emocijas, gali mus nunešti į vaikystę, į atostogas su šeima, priminti patiekalą, kurį ragavome ir t.t. Kai jau žinome, kodėl degustuosime vyną, susipažinkime su pagrindinėmis degustacijos taisyklės.

Vyno degustacija – tai juslinė vyno analizė: regimoji, kvapų ir skonio analizė. Visa tai padės mums įvertinti vyno kokybę.
Regimoji analizė: vertinamas vyno skaidrumas, spalvos intensyvumas ir atspalviai, burbuliukų intensyvumas ir didumas putojantiems vynams.
Kvapų analizė: priartiname vyno taurę prie nosies ir giliai įkvepiame užmerktomis akimis. Pasižymime kiekvieną kvapą, kuris mums ateina į galvą arba kuris mums primena kažką. Vyno kvapai gali būti skirtingos pributies. Jų suskirstymas vyksta pagal natūralius, jau mums visiems pažįstamus kvapus, tokius kaip gėlės, vaisiai, žoliniai, mineraliniai kvapai. Po to pasukame vyno taurę kelis kartus, kad išsiskyręs deguonis išlaisvintų visą vyno kvapų puokštę. Galime užuosti šviežių arba džiovintų vaisių kvapus. Galime prisiminti trešnių kvapą, odos, kreidos, medžio ar eterinių aliejų kvapus. Kvapų puokštes įvairumas priklauso nuo vyno brandinimo technikos ir nuo vyno amžiaus. Po kvapų analizės pagaliau galime paragauti vyną.
Skonio analizė: vyną reikia degustuoti neskubant, mažais gurkšniais, palaikant burnoje kelias sekundes, kad galėtume pajusti visus skonio ypatumus.
Turime keturis skonius, kuriuos atpažįsta mūsų liežuvis: saldus, kartus, rūgštus, sūrus. Kokybiški vynai visados yra subalansuoti tarp rugštingumo, stiprumo (alkoholio) ir taniškumo (taninus turi tik raudoni vynai).

Degustuojant vyną, svarbiausia neužmiršti mėgautis vynu ir duoti pakankamai laiko jam atsiskleisti ir „papasakoti“ savo istoriją.
Degustacija – tai menas. Mūsų pojūčių dėka galime atskleisti, suprasti ir įvertinti vyną.